20 kwietnia br., Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiły nowy przetarg na wybór wykonawcy robót, który dokończy przebudowę dworca kolejowego w Koszalinie. Zakończenie inwestycji i udostępnienie nowego obiektu pasażerom planowane jest w 2028 r. Budowa nowoczesnego dworca zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej – niedawno spółka PKP pozyskała na to przedsięwzięcie dodatkowe środki w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
W dniach 16-17 kwietnia br. w Gdyni odbyło się Posiedzenie Rady Grupy PKP z udziałem przedstawicieli kluczowych spółek wchodzących w skład holdingu oraz zaproszonych gości – zarządcy infrastruktury, przewoźników kolejowych oraz reprezentanci największych portów morskich. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim wzmocnienia współpracy sektora kolejowego z portami. Rozmawiano ponadto o kluczowych działaniach Grupy PKP, w tym o pracach na rzecz podnoszenia satysfakcji pasażerów i aktywnościach związanych z jubileuszami 100-lecia PKP i 200-lecia kolei na świecie.
Polskie Koleje Państwowe S.A. oraz Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny podpisały umowę ramową o współpracy, otwierając kolejny rozdział w rozwoju nowoczesnych technologii dla sektora kolejowego w Polsce. Partnerstwo zakłada ścisłą współpracę świata nauki i biznesu i rozpoczęcie kolejnych wspólnych projektów badawczo-rozwojowych oraz działania na rzecz kształcenia kadr dla branży kolejowej.
8 kwietnia br. obsługa pasażerów korzystających z dworca kolejowego w Częstochowie, który obecnie jest w trakcie przebudowy, została przeniesiona do tymczasowego dworca kontenerowego, który znajduje się od strony pl. Rady Europy przy Rondzie Konstytucji. Do dyspozycji podróżnych są poczekalnia, toalety i kasy biletowe.