Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów zostanie zrewitalizowany i unowocześniony. Polskie Koleje Państwowe S.A. zawarły umowę z pracownią, która wykona projekt modernizacji obiektu. Prace potrwają nieco ponad rok, a kolejnymi krokami będzie ogłoszenie przetargu na wybór inżyniera kontraktu i wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.
15 czerwca 2026 r. w Instytucie Technologii Eksploatacji w Radomiu odbył się II Mazowiecki Kongres Transportowy – wydarzenie skupiające przedstawicieli administracji publicznej, środowiska naukowego oraz sektora transportowego. Wśród współorganizatorów kongresu znalazły się PKP S.A., radomski oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP (SITK RP) oraz Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji.
Po ponad 30 latach przerwy pociągi pasażerskie wróciły do Łomży, a Polskie Koleje Państwowe S.A. planują budowę nowego dworca kolejowego, który będzie częścią zmodernizowanej właśnie stacji.
8 czerwca br. spółka PKP ogłosiła przetarg na wykonanie projektu oraz wybudowanie zupełnie nowego obiektu do obsługi podróżnych.
Pociąg skażony niebezpieczną substancją, obezwładnienie napastnika grożącego pasażerom i zabezpieczenie przez służby podejrzanego pakunku na dworcu – wszystko to odbyło się w ramach ćwiczeń, przeprowadzonych przez służby w ramach akcji „Dworzec 2026”. Organizatorami ćwiczeń, we współpracy z PKP S.A., były Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie oraz Komenda Miejska PSP w Gliwicach.