Budowa dworca tymczasowego, który zastąpi dotychczasowy budynek na czas przebudowy, dobiegła końca. Wczoraj (21.06.) popołudniu został on otwarty dla podróżnych.

Wizualizacja dworca Sochaczew

Dworzec tymczasowy jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie obecnego budynku, na prawo od niego, patrząc od strony ulicy Henryka Sienkiewicza. Zbudowano go z pięciu kontenerów modułowych. Podróżni znajdą w nim klimatyzowaną poczekalnię o powierzchni  26 m kw., kasę biletową oraz toalety. Będzie on w pełni dostępny dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Wyposażono go również w system informacji głosowej. Do dworca tymczasowego dostaniemy się zarówno od ulicy Henryka Sienkiewicza oraz peronu. Będzie on otwarty dla podróżnych prawie przez całą dobę poza przerwą technologiczną od 1 do 3:30 w nocy.

Uruchomienie dworca tymczasowego oznacza rozszerzenie frontu robót przy zabytkowym budynku dworca, który lada dzień zostanie wyłączony z obsługi podróżnych. W najbliższym czasie wykonawca skupi się na przeprowadzeniu niezbędnych rozbiórek oraz rozpocznie zewnętrzne prace instalacyjne.

Koszt przebudowy dworca w Sochaczewie to 9 mln złotych brutto. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A., dokumentację projektową opracowała pracownia Demiurg z Poznania, natomiast wykonawcą prac budowlanych jest P.P.H.U. SOCHBUD S.C. z Sochaczewa. Planowany termin zakończenia inwestycji to wiosna 2023 roku.