Książka w podróży

Na dziesięciu największych dworcach w Polsce można bezpłatnie wypożyczyć lub zostawić przeczytaną książkę dla innych.

Półki z książkami są dostępne w InfoDworcach w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Warszawie (Warszawa Centralna, Zachodnia i Wschodnia), we Wrocławiu oraz w punkcie Informacji Kolejowej na dworcu Poznań Główny. InfoDworce czynne są we wszystkie dni tygodnia w godz. 7:00-21:00. Biura pracują również w święta ustawowo będące dniami wolnymi od pracy.

Odwiedzający dworce mogą zostawić na półkach własne książki lub zabrać ze sobą w podróż te uwolnione przez innych. Brak formalności sprawia, że książkę można z łatwością wypożyczyć nawet wtedy, gdy spieszymy się na pociąg. To również doskonała okazja, by czas podróży w pociągu spędzić bez smartfonu.

Polski ruch bookcrossingowy cieszy się od lat niesłabnącą popularnością wśród czytelników i może poszczycić się imponującą statystyką w skali światowej. W 2013 r. do międzynarodowego ruchu dołączyła Grupa PKP, otwierając dla uwolnionych książek nową przestrzeń – dworców kolejowych. Oficjalne otwarcie pierwszej półki bookcrossingowej odbyło się 19.08.2013 r. na Dworcu Centralnym w Warszawie.