Wagon filmowy w składach PKP Intercity. Już po raz piąty przewoźnik angażuje się w filmowy projekt Orange Kino Letnie.

Wagon filmowy w składach PKP Intercity. Już po raz piąty przewoźnik angażuje się w filmowy projekt Orange Kino Letnie. W każdy wakacyjny weekend do pociągu TLK „Monciak – Krupówki” będzie dołączony specjalny wagon filmowy. Pasażerowie będą mieli okazję obejrzeć największe kinowe hity ostatnich miesięcy.

Słynny, wakacyjny pociąg TLK „Monciak – Krupówki” zatrzymuje się na 30 stacjach, przemierzając Polskę od Bałtyku aż do Tatr. To właśnie do niego, w każdy weekend, od 5 lipca do 1 września, zostanie dołączony wagon filmowy Orange Kino Letnie, czyli mobilna sala kinowa przygotowana przez PKP Intercity. Przez całą podróż będą wyświetlane w nim hity kinowe ostatnich lat m. in. Operacja Argo czy Czarny Czwartek. Ważny bilet na przejazd pociągiem jest jednocześnie biletem wstępu na seanse. Pełen repertuar mobilnego kina znajduje się na stronie http://orangekinoletnie.wp.pl/wagony_filmowe.php.

Co roku wagonem filmowym podróżuje kilka tysięcy ludzi. Cieszymy się, że nasi pasażerowie mogą z niego korzystać. Taka inicjatywa pokazuje, że pociąg może być miejscem ciekawych wydarzeń kulturalnych i dostarczać rozrywkę na wysokim poziomie – mówi Beata Czemerajda z PKP Intercity.

Wagon Filmowy Orange Kino Letnie  to mobilna, klimatyzowana sala kinowa, przygotowana przez PKP Intercity we współpracy z Outdoor Cinema i Orange. Na potrzeby filmowych seansów przewoźnik przekształcił jeden ze swoich bezprzedziałowych wagonów w salę kinową, montując nagłośnienie oraz  37. calowe monitory. W 2012 roku pociąg z Wagonem Filmowym przejechał łącznie 13 tys. kilometrów, wyświetlono w nim ponad 100 filmów, które obejrzało ponad kilka tysięcy podróżnych. Rodzicami chrzestnymi Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie są Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz, niezapomniany duet aktorski z kultowego filmu Radosława Piwowarskiego „Pociąg do Hollywood”.

Choć pociąg (TLK) „Monciak – Krupówki” kursuje codziennie w okresie wakacyjnym, Wagon Filmowy dołączany jest w weekendy - z piątku na sobotę na trasie z Sopotu do Zakopanego, natomiast w drogę powrotną udaje się z soboty na niedzielę.

Skrócony rozkład jazdy: Piątek: Gdynia Główna 18:33, Sopot 18:50, Gdańsk Główny 19:17, Warszawa Centralna 02:20, Kraków Główny 07:23, Zakopane 10:57; Sobota: Zakopane 19:14, Kraków Główny 23:12, Warszawa Centralna 04:21, Gdańsk Główny 11:16, Sopot 11:42, Gdynia Główna, 11:58.

Więcej informacji dotyczących wakacyjnej oferty PKP Intercity można znaleźć na stronie internetowej www.intercity.pl oraz w punktach informacyjnych.

PKP Intercity już po raz piąty włącza się w festiwal Orange Kino Letnie, w ramach którego na olbrzymich ekranach przy sopockim Molo i zakopiańskich Krupówkach codziennie wyświetlane są hity filmowe. Honorowy Patronat nad tegorocznym festiwalem objęli Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski oraz Burmistrz Miasta Zakopanego Janusz Majcher.

Wagon Filmowy PKP Intercity to część akcji Orange Kino Letnie. Na ogromnych, pneumatycznych ekranach (Airscreen®) w Sopocie i Zakopanem będzie można zobaczyć największe kinowe hity ostatnich miesięcy. Filmowy „rozkład jazdy” rozpoczyna się w poniedziałek cyklem „Kino pozytywnej energii”, w którym wyświetlane będą takie filmy jak francuska komedia „Nietykalni”, „Zakochani w Rzymie” Woody'ego Allena czy rozśpiewane „Mamma Mia!” z Meryl Streep. We wtorki w cyklu „Made in Poland” zaprezentowane zostaną rodzime mega hity ostatniego roku jak np. „Jesteś Bogiem” czy „Sęp”. W środy „z Orange i mega hitem” m.in. „Mroczny Rycerz powstaje” oraz „Magic Mike” z Channingiem Tatumem. W czwartki, cykl specjalny „My name is Ryan. Ryan Gosling”, który rozpocznie się od pokazu kultowego „Pamiętnika” z ulubieńcem publiczności w roli głównej. Na początek weekendu, w piątki, pod hasłem „Amerykańskie opowieści”, najciekawsze produkcje zza oceanu m.in.: oscarowa „Operacja Argo” Bena Afflecka oraz „Django” Quentina Tarantino. Tematem sobotnich seansów będą „Wielkie historie miłosne”, a wśród nich m.in: „Romeo i Julia” z Leonardo DiCaprio i „Anna Karenina” z Keirą Knightley. Na koniec tygodnia, w niedziele, w cyklu inspirowanym serialem telewizji TVN o podróżach Martyny Wojciechowskiej „Kobieta na krańcu świata”: będzie można zobaczyć m.in.: „Jedz, módl się i kochaj” z Julią Roberts, francusko-libański „Karmel” oraz „Frida”, historia życia meksykańskiej malarki, z Salmą Hayek w roli tytułowej.