W części holu dworca , w której do tej pory odbywała się obsługa podróżnych, rozpoczynają się prace modernizacyjne.

W części holu dworca, w której do tej pory odbywała się obsługa podróżnych, rozpoczynają się prace modernizacyjne. Bilety będzie można kupić w specjalnie przygotowanym do tego celu dworcu tymczasowym.

Znajduje się on w odnowionej części budynku dworca zlokalizowanej w pobliżu kładki dla pieszych. Dojście do niego jest oznaczone specjalnymi żółtymi tablicami z piktogramami i strzałkami kierunkowymi. W części dworca zaaranżowanej na dworzec tymczasowy zlokalizowano kasy biletowe oraz mini poczekalnię. Obsługa podróżnych w tej części buydnku będzie odbywała się aż do zakończenia inwestycji.

Oprócz rozpoczęcia robót w holu dworca, prace trwają też w innych jego częściach. Codziennie pracuje przy nich około 30 budowlańców.  Trwa renowacja elewacji. Dawny blask odzyskała już ta od strony peronu 1 i kładki. Zostanie ona jeszcze zabezpieczona i pokryta warstwą antygraffiti. W trakcie remontu jest elewacja frontowa i od strony peronu trzeciego. Pozytywne zmiany są widoczne wewnątrz budynku. W większości pomieszczeń trwają prace wykończeniowe tj. kładzenie posadzek, tynków, malowanie czy montaż podwieszanych sufitów. Wymieniono już większość stolarki okiennej i drzwiowej, a z renowacji powróciły zabytkowe drzwi od strony peronu 1. Równie zaawansowane są prace związane w wymianą poszycia dachowego, które ukończono już w 90 procentach. Na dachu budowlańcy muszą wymienić jeszcze świetlik doświetlający część poddasza. Finalizowane są również prace związane z wymianą instalacji. Zmienia się też plac parkingowy przed dworcem, gdzie wykonano już nową nawierzchnię.

Modernizacja dworca w Kluczborku zakończy się jesienią tego roku. Wartość inwestycji to 4,33 miliona złotych. Jest ona finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych.