Na początku lipca, już po raz dwunasty, sezon wakacyjny otworzy muzyczny festiwal – Heineken Open’er. Partnerem tegorocznej edycji wydarzenia została Grupa PKP.

Na początku lipca, już po raz dwunasty, sezon wakacyjny otworzy muzyczny festiwal – Heineken Open’er. Partnerem tegorocznej edycji wydarzenia została Grupa PKP, dzięki czemu muzyczny duch festiwalu zagości na gdyńskim dworcu kolejowym i w trójmiejskich pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. Dodatkowo PKP Intercity, poza uruchomieniem specjalnego pociągu, jako eko-partner zaoferuje uczestnikom muzycznego wydarzenia roku wiele atrakcji na terenie festiwalu.

Po raz pierwszy partnerem Heineken Open’er będzie Grupa PKP.

„Dzięki zaangażowaniu naszych spółek we współpracę z tegorocznym Open’erem, atmosferę festiwalu będzie można poczuć nie tylko na lotnisku Babie Doły” - mówi Katarzyna Mazurkiewicz, rzecznik prasowy Grupy PKP.

Na festiwalowiczów, którzy na imprezę wybiorą się koleją, na Dworcu Głównym w Gdyni czekać będzie niespodzianka. Oprócz sklepiku festiwalowego udostępnimy strefę relaksu oraz wystawę. Ponadto przed budynkiem zostanie ustawiona scena muzyczna, na której wystąpią Open’erowe zespoły: między innymi Skubas i Sorry Boys.

Z parkingu obok gdyńskiego dworca (przy ul. Janka Wiśniewskiego) kursować będą bezpłatne, Open’er-owe autobusy. Fani muzyki na sam festiwal dotrą również trójmiejską Szybką Koleją Miejską. Dzięki zintegrowanemu biletowi (w cenie 23 zł), posiadacze pełnego karnetu na festiwal będą mogli podróżować bez ograniczeń pociągami SKM.

Z okazji festiwalu PKP Intercity uruchomi specjalny pociąg, który 2 lipca zabierze festiwalowych pasażerów z Krakowa i Warszawy do Gdyni. Pociąg w drogę powrotną wyruszy - po koncercie Rihanny - w poniedziałek 8 lipca.

Poza festiwalową atmosferą, na pokładzie pociągu na pasażerów czeka wiele atrakcji, m. in. gra w ekologiczne bingo oraz wagon kinowy. Uczestnicy Opene’ra, PKP Intercity spotkają również na terenie festiwalu. Przewoźnik przygotuje stoisko, na którym planuje nie tylko promować podróże koleją, ale też przypomni o ekologicznej stronie pociągów, zachęci pasażerów do segregowania śmieci, a dla osób z zacięciem twórczym przygotuje warsztaty plastyczne. Do eko - stoiska PKP Intercity zaprosi w dniach 3-6 lipca, w godzinach od 16:00 do 02.00 oraz dodatkowo 7 lipca 2013 r., w godzinach od 17:00 do 01:00. PKP Intercity od dłuższego czasu stara się budować kulturę świadomości ekologicznej. W tym celu promuje zakup biletu przez Internet bez konieczności jego drukowania.

– Od pewnego czasu nasi pasażerowie korzystający z internetowego systemu sprzedaży biletów mogą oszczędzić papier i środowisko. Każdy pasażer, kupujący elektroniczny bilet, do pociągu może zabrać zamiast wydruku, bilet zapisany na dowolnym smartfonie czy tablecie. Nasz konduktor sprawdza taki bilet skanując jego kod z ekranu urządzenia - mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Open’er nie tylko muzycznym pociągiem

Poza uruchomieniem specjalnego, muzycznego pociągu, PKP Intercity w trakcie trwania festiwalu oferuje szeroką siatkę połączeń do/z Trójmiasta. Już dziś każda osoba, która kupi bilet, poza gwarancją miejsca, otrzyma rabat. Kupując bilet minimum 15 dni przed odjazdem pasażer zapłaci 15%, a tydzień przed 10% mniej.

Bilety na pociągi PKP Intercity można kupić w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta zlokalizowanych na głównych dworcach w Polsce, w automatach biletowych oraz przez Internet na stronie Intercity.pl i za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu. Rozkład jazdy oraz udogodnienia w każdym pociągu uruchamianym przez PKP Intercity można sprawdzić na stronie www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl.

Heineken Open’er
Tegoroczna edycja Open’er Festival jest już 12, a 11 odbywającą się w Gdyni. W jej ramach odbędzie się kilkanaście koncertów wykonawców polskiej i światowej współczesnej sceny muzycznej. Wystąpią m. in. Arctic Monkeys, Blur, Kings of Leon, Queen of The Stone Age, Skunk Anansie, Seveges, Hey, Maria Peszek, Kaliber 44. Dodatkowo, 7 lipca, odbędzie się koncert amerykańskiej ikony pop - Rihanny, który nie jest integralną częścią imprezy, jednakże jej uczestnicy posiadający czterodniowe karnety, będą mogli go obejrzeć nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Koncerty na Dworcu Głównym w Gdyni
3 lipca br
13:00 – Lilly Hates Roses
15:00 – Sorry Boys

4 lipca br
13:00 – Bobby The Unicorn
15:00 – The &

5 lipca br
13:00 – Peter J Birch
15:00 – Sambor

6 lipca br
13:00 – Skubas
15:00 – Twilite