W częstochowskim ośrodku dla osób z niepełnosprawnościami wyremontowano jadalnię, natomiast w Radomsku powstała świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży. Obie z inicjatyw były możliwe dzięki darowiznom przekazanym przez Fundację Grupy PKP.
Reprezentacyjna sala obiektu na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec była miejscem wyjątkowego wydarzenia, którego uczestnicy mogli poczuć się jak goście balu oficerskiego w przedwojennej Warszawie. Współorganizatorem Balu Weterana, bo to właśnie o nim mowa, była Fundacja Grupy PKP, która w ten sposób, w przeddzień 81. rocznicy utworzenia Armii Krajowej, uhonorowała Bohaterów walk o niepodległość Polski.
Dociera do tych, którzy każdego dnia czekają na nasze wsparcie, daje nadzieję i sprawia, że walka z trudną chorobą staje się łatwiejsza – taką moc ma Twoje 1,5% podatku! Uważasz, że to niewiele? Pomnożone przez tysiące osób, pomagających naszym podopiecznym, nabiera ogromnego znaczenia. Dlatego już dziś – przekazując swoje 1,5% podatku Fundacji Grupy PKP – możesz dołączyć do drużyny, która czyniąc dobro, dzieli się nim z małymi wojownikami, zmagającymi się z chorobami nowotworowymi.
Najpiękniejsze utwory patriotyczne wykonane w niezwykłej aranżacji wnętrza jednej z pięciu najstarszych polskich katedr – tak zapowiada się kolejny z cyklu koncertów „Kocham Cię, Polsko” organizowanych przez Fundację Grupy PKP. W najbliższą niedzielę – 5 lutego – spotkajmy się w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku i wspólnie weźmy udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.
"Tory są dla pociągów" – pod takim hasłem będzie przebiegała tegoroczna edycja Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-Drogowych (International Level Crossing Awareness Day). Jedną z najważniejszych i najbardziej znaczących inicjatyw dla światowego środowiska kolejarskiego zorganizuje Fundacja Grupy PKP wraz z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. Konferencję inaugurującą wydarzenie, które odbędzie się w Warszawie, zaplanowano na 15 czerwca.
Przekazanie darowizn celowych w kwocie niemal 1,3 mln zł, pomoc finansowa i rzeczowa dla ogarniętej wojną Ukrainy, wsparcie organizacji prawie 50 wydarzeń, prowadzenie zbiórek charytatywnych na rzecz najbardziej potrzebujących – w ten sposób można podsumować 2022 rok w działalności Fundacji Grupy PKP. Zgodnie z hasłem #ZawszeNaSłużbie ponownie podjęliśmy liczne działania, dzięki którym pomagaliśmy, edukowaliśmy i chroniliśmy od zapomnienia.
Montaż specjalnych paneli, wykorzystanie dronów, a także czujniki umieszczane w torowiskach – czy tego typu rozwiązania technologiczne mogą pomóc w ograniczeniu liczby samobójstw na torach? O tym, jakie działania podejmować w tym jakże istotnym dla branży kolejowej temacie, debatowali uczestnicy spotkania międzynarodowej grupy UIC Trespass and Suicide Prevention Network (TreSP-Network). Polskę reprezentowała Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.