Prowadzi do stopniowego osłabienia sprawności motorycznej chorego, sprawności mowy, połykania i oddychania, a w konsekwencji do paraliżu i śmierci – taki przebieg ma stwardnienie zanikowe boczne. Choroba ta dotknęła jednego z naszych kolegów – wieloletniego kolejarza, kochającego męża, ojca i dziadka. Fundacja Grupy PKP uruchomiła zbiórkę charytatywną, dzięki której możemy uratować życie pana Andrzeja.

Uśmiech, energia i przede wszystkim ogromna chęć zaprowadzenia porządku tam, gdzie powinien on być oczywistością – w lasach. Niestety tak nie jest, dlatego już po raz drugi, z inicjatywy Macieja Małeckiego, Wiceministra Aktywów Państwowych, odbyła się wielka akcja Razem Sprzątamy Lasy. W organizację wydarzenia włączyły się Fundacja Grupy PKP, Fundacja ORLEN, ORLEN Projekt, a także firma Energop.

Kolorowe palmy, finezyjnie zdobione koszyczki i wyjątkowe świąteczne kartki – między innymi takie dekoracje na wielkanocny stół przygotowali uczestnicy warsztatów wielkanocnych zorganizowanych przez Fundację Grupy PKP. We wspaniałym towarzystwie i przyjacielskiej atmosferze ujawniło się wiele artystycznych talentów.