W związku z wyczerpaniem się środków przeznaczonych na darowizny Fundacja Grupy PKP zwraca się z uprzejmą prośbą, aby do końca bieżącego roku nie składać wniosków o przyznanie pomocy finansowej.

Fundacja Grupy PKP

Montaż specjalnych paneli, wykorzystanie dronów, a także czujniki umieszczane w torowiskach – czy tego typu rozwiązania technologiczne mogą pomóc w ograniczeniu liczby samobójstw na torach? O tym, jakie działania podejmować w tym jakże istotnym dla branży kolejowej temacie, debatowali uczestnicy spotkania międzynarodowej grupy UIC Trespass and Suicide Prevention Network (TreSP-Network). Polskę reprezentowała Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.  

Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław – to właśnie w tych miastach przez cały październik, w ramach akcji zorganizowanej przez Fundację Grupy PKP oraz Polskie Koleje Państwowe S.A., pracownicy PKP S.A. oddawali nieprzydatne biustonosze. Cel? Wsparcie kobiet walczących z nowotworem piersi. Efekt? Zdumiewający! Razem zebraliśmy ponad 20 kg staników!