Zwiedzanie zakamarków dworca z Jankiem, wielka makieta kolejowa w Sali Sesyjnej, gry i  zabawy terenowe oraz festyn policyjny – to tylko kilka atrakcji, które z okazji Dnia Dziecka czekają na dzieci i młodzież na wrocławskim Dworcu Głównym.

Na wrocławskim dworcu Dzień Dziecka trwa nie jeden dzień, a trzy dni! Wydarzenia z nim związane odbędą się 1,2 i 4 czerwca. Z tej okazji na najmłodszych sympatyków kolei czeka wiele atrakcji. Już 1  czerwca dzieci będą mogły wziąć udział w wycieczce po niedostępnych dla szerszej publiki miejscach na wrocławskim dworcu. Najmłodsi w ramach „Tajemnic dworca z Jankiem” odwiedzą nie tylko piękną Salę Sesyjną, ale również Centrum Obsługi Klienta czy „megafonownię”, czyli specjalny pokój, skąd zapowiadane są pociągi. Wraz z Jankiem zajrzą również do miejsc, gdzie wchodzi tylko obsługa obiektu. Obydwa spacery rozpoczną się pod zegarem w holu dworca o godz. 11 i 15. To nie koniec atrakcji. 1  i  2 czerwca w godzinach od 10 do 18 w Sali Sesyjnej dworca Wrocław Główny będzie można również obejrzeć wielką makietę kolejową w skali 1:87 przygotowaną przez Klub Sympatyków Kolei. To nie lada gratka dla wszystkich, którzy uwielbiają obserwować miniaturowe stacje, tory i poruszające się po nich pociągi, ale również pasjonują się modelarstwem.

1 czerwca atrakcje dla dzieci przygotowała również Biblioteka Miejska znajdującą się na piętrze dworca. Od 9 do 14 odbędzie się gra terenowa „Tajemnica Biblioteki”. Najmłodsi wezmą w niej udział wraz z rodzicami. Podczas zabawy będzie trzeba odkryć wskazówki ukryte w całej bibliotece. Pozwolą one na rozwiązanie zagadki detektywistycznej. Z kolei od 12 do 18 w galerii BWA Wrocław Główny (piętro) będzie można wziąć udział w interaktywnym zwiedzaniu wystawy „Olbrzymki” z kartami pracy o frapującej nazwie - „Czy królik może być zielony?”. Są to specjalne karty z łamigłówkami, kolorowankami i zadaniami tematycznymi związanymi z ekspozycją.

To nie koniec aktywności, bo na dworcu Wrocław Główny, Dzień Dziecka trwa dłużej. 4 czerwca od 10 do 13 na placu przed dworcem odbędzie się festyn „Dolnośląska Policja Dzieciom”. Dolnośląscy policjanci zaprezentują podczas niego m.in. sprzęt, którego używają podczas swojej codziennej pracy, a także opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podczas wydarzenia będzie można spotkać również „czworonożnych funkcjonariuszy” wraz z przewodnikami oraz maskotkę dolnośląskiej policji, czyli Komisarza Lwa.

Organizatorem wydarzenia są Polskie Koleje Państwowe wraz z partnerami: Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu, Biblioteką Miejską, Galerią BWA oraz Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Więcej informacji o Polskich Kolejach Państwowych S.A. i Grupie PKP www.pkp.pl/pl/grupa-pkp