Najpiękniejsze utwory patriotyczne wykonane w niezwykłej aranżacji wnętrza jednej z pięciu najstarszych polskich katedr – tak zapowiada się kolejny z cyklu koncertów „Kocham Cię, Polsko” organizowanych przez Fundację Grupy PKP. W najbliższą niedzielę – 5 lutego – spotkajmy się w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku i wspólnie weźmy udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

"Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. […] Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej" – wskazywał św. Jan Paweł II. To właśnie ojczyzna w sercu każdego Polaka powinna zajmować istotne miejsce. O tym, jak ważna jest jej suwerenność, zwłaszcza w obecnej rzeczywistości wojny toczącej się tuż za naszą wschodnią granicą, powinniśmy pamiętać nie tylko przy okazji Święta Niepodległości.

Dlatego Fundacja Grupy PKP zaprasza na kolejny z serii koncertów patriotycznych "Kocham Cię, Polsko!", który tym razem odbędzie się w bazylice katedralnej w Płocku. Będzie to znakomita okazja do wsłuchania się w najpiękniejsze utwory poświęcone naszej ojczyźnie, dlatego też gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniu, któremu towarzyszyć będzie szczególna oprawa.

plakat pock

Specjalnie przygotowany repertuar zaprezentują utalentowane wokalistki młodego pokolenia, których dotychczasowe występy spotkały się z niezwykłym uznaniem:

– Julia Matczak

– Alicja Krasucka

– Nadia Czubacka

– Maria Stasiak

Wstęp na wydarzenie wolny.

Transmisję koncertu będzie można również śledzić na profilu Facebook portalu Polska360.org (www.facebook.com/polska360.org).

Fundacja Grupy PKP