Dworzec Warszawa Wschodnia

 

Lokalizacja

 

Dojazd

 

TAXI

 

Ładowanie

 

Kasy

 

InfoDworzec

 

Biuro

 

Bagaże

 

Usługi

 

WC

 

Informacje

 

Historia

 

Mapa dworca

WiFi

Adres:  Warszawa Wschodnia Dalekobieżna: ul. Kijowska 20, 03-743 Warszawa; Warszawa Wschodnia Podmiejska: ul. Lubelska 24, 03-802 Warszawa Współrzędne 5225222 2105154 

Godziny otwarcia dworca dalekobieżnegocałodobowo
Godziny otwarcia dworca podmiejskiego: 3:30 – 0:40

 

 Lokalizacja

Dworzec położony jest na granicy dzielnic Praga Północ i Praga Południe. Okolica obfituje w liczne atrakcje kulturalne, kawiarnie, restauracje oraz galerie sztuki. Dworzec składający się z części podmiejskiej i dalekobieżnej, stanowi istotny węzeł przesiadkowy prawobrzeżnej Warszawy. Od strony ul. Lubelskiej znajduje się również dworzec autobusów dalekobieżnych. W pobliżu znajduje się CH Galeria Wileńska oraz Stadion Narodowy, do którego można dotrzeć pociągiem podmiejskim lub pieszo (ok 20 min. marszu). Do centrum miasta można dotrzeć pociągiem w niecałe 10 minut.

 Dojazd

Od strony ul. Kijowskiej:
Tramwaje: 7, 13, 28
Autobusy: 120, 123, 140, 156, 169, 738
Autobusy nocne: N02, N03, N71

Od strony ul. Lubelskiej:
Autobusy: 123, 146, 147, 173, 202

Parking
Dworzec Warszawa Wschodnia łącznie zapewnia 47 miejsc parkingowych bezpośrednio przed budynkiem dworca. Opłata 4,00 zł za godzinę. Możliwość wykupienia abonamentu dobowego w wysokości 50,00 zł oraz miesięcznego w wysokości 300,00 zł. Więcej informacji

 TAXI

Postój taxi znajduje się przed głównym wejściem do dworca od strony ulicy Kijowskiej.

 Stacja ładowania

Stacje ładowania PKP Mobility są płatne 1,25zł/kWh lub 1zł/kWh z kodem Bilkom (przy zakupie biletów). Szczegóły: https://pkp.pl/pl/dworce/pkpmobility/stacje-ladowania

 Kasy

Kasy biletowe:
•    Na dworcu dalekobieżnym – kasy Intercity, brak możliwości zakupu biletu z rezerwacją w godz. 00:00 – 00:30. Sprzedaż biletów na pociągi IC, PR, KM, KW, ŁKA. - sprawdź godziny otwarcia
•    Na dworcu podmiejskim – kasy Kolei Mazowieckich, czynne od 3:30 do 0:40. Sprzedaż biletów na pociągi IC, PR, KM, KW, ŁKA.

Biletomaty:  
- dworzec dalekobieżny - biletomaty Intercity, biletomaty ZTM,
- dworzec podmiejski – 2 biletomaty Kolei Mazowieckich (w jednym z nich możliwość zakupu biletów PKP Intercity), 2 biletomaty ZTM.

 InfoDworzec

Godziny otwarcia: codziennie w godz. 7.00-21.00

Usługi:

 Biuro

brak

 Bagaże

Skrytki bagażowe – otwarte całodobowo na terenie dworca dalekobieżnego.

 Usługi

Apteka, gastronomia, kawiarnie, market, prasa i książki, piekarnia, lokale usługowe; dwa bankomaty przy wejściach (od strony ul. Kijowskiej); cukiernia, prasa i książki, bankomat (od strony ul. Lubelskiej)

 WC

Toalety czynne całodobowo (Warszawa Wschodnia Dalekobieżna) i od 6:00 do 20:00 (Warszawa Wschodnia Podmiejska), płatne 4,50 zł

 Informacje dla osób z ograniczoną mobilnością

Zobacz jakie udogodnienia dla osób z ograniczoną mobilnością zapewniamy na naszym dworcu.

W związku z faktem, że perony na stacji Warszawa Wschodnia nie zapewniają odpowiedniego poziomu obsługi osób o ograniczonej mobilności, sugerujemy korzystanie z najbliższego obiektu, który posiada stosowne udogodnienia (m. in. Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Warszawa Stadion).
Budynek dworca Warszawa Wschodnia został dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności i osób niepełnosprawnych w ramach gruntownej przebudowy zrealizowanej w 2012 r. Natomiast perony zostaną dostosowane przy okazji planowanej modernizacji linii średnicowej.

Przystanki komunikacji miejskiej, postój taxi oraz parking, znajdują się bezpośrednio przed budynkiem dworca. Dostępność Dworca jest zapewniona zarówno od strony ulicy Kijowskiej jak i ulicy Lubelskiej - komunikacja jest jednopoziomowa, zastosowano rampy krawężnikowe umożliwiające dotarcie do przystanków autobusowych i parkingu. Dostępne przestrzenie komunikacyjne są czytelne i szerokie.

 Historia

Mało kto dziś pamięta, że w 1969 roku Dworzec Warszawa Wschodnia został uhonorowany tytułem Mister Warszawy. Przez wiele lat czytelnicy „Życia Warszawy” wyróżniali w ten sposób najpiękniejsze budynki stolicy. Z biegiem czasu po dawnej urodzie pozostało niewiele - budynek podupadł, plasując się w czołówce zaniedbanych obiektów użyteczności publicznej w Warszawie. W roku 2010 PKP S.A. rozpoczęła wielką modernizację Dworca Wschodniego. Całkowicie odnowiono jeden z najbardziej charakterystycznych elementów dworca - szklaną elewację hali znajdującą się przy ul. Kijowskiej. Budynek po remoncie jest przestronny i jasny a przede wszystkim czysty i bezpieczny. Jest miejscem przyjaznym nie tylko pasażerom, których liczba w 2012 r. roku przekroczyła 2 miliony, ale także wszelkim inicjatywom kulturalnym. W przestrzeni Dworca Wschodniego z powodzeniem organizowane są między innymi wystawy i koncerty.

 Plan dworca

Plan dworca

 WiFi

W wybranych miejscach na terenie dworca możliwość korzystania z bezpłatnej sieci Wi-Fi (nazwa sieci: _PKP_WIFI)