Nie lada gratka czeka na fanów motoryzacji, a szczególnie aut z Zuffenhausen. Już w weekend 14 i 15 czerwca do stolicy Dolnego Śląska zawita jedna z największych i najbardziej kultowych imprez dla fanów Porsche – „Luftgekühlt”. I to wszystko na tle zabytkowego dworca kolejowego Wrocław Świebodzki.

Pomysł by stworzyć imprezę motoryzacyjną w hołdzie kultowym modelom marki Porsche z silnikami chłodzonymi powietrzem, tzw. „Luftgekühlt”, zrodził się w południowej Kalifornii w 2014 roku i szybko zyskał rzeszę wiernych fanów na całym świecie. Organizowana co roku impreza ma zawsze niezwykłą oprawę. Za oceanem zloty gościły już m.in. przestrzenie miasteczka filmowego Universal Studios Hollywood oraz słynnego Bottleworks District w Indianapolis. Europejskie edycje odbyły się wcześniej  w Monachium i Oxfordshire. Na tegorocznej europejskiej trasie „Luftgekühlt” klasyki marki Porsche zatrzymają się w sercu Dolnego Śląska. Wydarzenie będzie głównie koncentrować się na historycznych modelach marki – wyścigowych i ulicznych, począwszy od najwcześniejszych z połowy lat 40. XX wieku po modele z końca lat 90. Dodatkowo samochody prezentowane będą w wyjątkowym miejscu – przy ciekawym architektonicznie i zabytkowym budynku dawnego dworca kolejowego Wrocław Świebodzki. Dworzec ten to unikatowe miejsce na mapie Wrocławia, zlokalizowany w ścisłym centrum miasta. I choć ten jeden z najstarszych dworców kolejowych w mieście nie pełni obecnie funkcji związanych z obsługą podróżnych, to przekształcił się w nową, kulturalno-rozrywkową część miasta ze sklepami, restauracjami, kawiarniami, Muzeum Gier i Komputerów, olbrzymią makietą pokazującą świat kolei w miniaturze czy sceną Teatru Polskiego. A już niedługo, za sprawą „Luftgekühlt”, stanie się także częścią historii motoryzacji.

Pierwszy dzień imprezy przeznaczony będzie dla kierowców i ich pasażerów, zaś drugi dla wszystkich odwiedzających. Szczegóły tegorocznej edycji „Luftgekühlt” znajdziemy na: https://luftgekuhlt.com/pages/wroclaw