Od 15. czerwca do końca września 2020 r., osoby podróżujące po półwyspie helskim, mogły skorzystać z nowej usługi oferowanej przez PKP S.A. – wypożyczenia rowerów elektrycznych.

Rowery oferowane w systemie bike-sharingu PKP Mobility dostępne były na popularnej i jednej z atrakcyjniejszych tras rowerowej w Polsce: na przeciwległych krańcach półwyspu helskiego. Pojazdy można było z łatwością wypożyczyć sprzed dworca kolejowego Władysławowo lub Hel z możliwością pobrania roweru na jednej stacji, a zwrotu na drugiej. Wynajem i zwrot roweru odbywały się za pomocą specjalnie udostępnionych podróżnym stacjach, wyposażonych w terminale.

Udostępnienie elektrycznych rowerów pasażerom było możliwe dzięki współpracy z następującymi partnerami: PKP S.A., PKP Telkol, Tryb-Eco; Bike-sharing wramach PKP Mobility to projekt realizowany w formie B+R


mapa Strefy


Sam projekt wystartował w czasie trwania pandemii Covid-19. Okazało się, że w dobie zagrożenia epidemicznego, rower jest doskonałym rozwiązaniem transportowym. Dzięki niemu możemy szybko i bezpiecznie dotrzeć do celu, omijając skupiska ludzi w transporcie publicznym. 

Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa użytkownikom usługi, pojazdy były codziennie dezynfekowane. Przy stacjach znajdowały się również dozowniki z płynem do antybakteryjnym do rąk.