Informacja PKP S.A. do artykułu w dzienniku "Rzeczpospolita" pod tytułem "W Warszawie powstanie najwyższy budynek w UE"

Jarosław Adwent - Członek Zarządu PKP S.A. - Dyrektor Zarządzania Nieruchomościami: W związku z dzisiejszym artykułem w dzienniku Rzeczpospolita „W Warszawie powstanie najwyższy budynek w Unii Europejskiej” informuje:

1. Polskie Koleje Państwowe S.A. nie planują obecnie wybudowania jakichkolwiek budynków Warszawie wspólnie z Grupą WARTA.

2. Polskie Koleje Państwowe S.A. posiadają atrakcyjne tereny inwestycyjne wzdłuż Alei Jerozolimskich w Warszawie i przy ulicy Chmielnej, które będą przedmiotem inwestycji budowlanych. Charakter tych inwestycji jest wspólnie omawiany przez PKP S.A. i Urząd Miasta Warszawy. Ostateczna decyzja o charakterze inwestycji na wyżej wymienionych terenach jeszcze nie zapadła. Informacje o wieżowcach, ich wysokości oraz innych obiektach na tym terenie są czystą spekulacją i nie mają jeszcze żadnego potwierdzenia we wspólnych pracach PKP S.A. oraz Urzędu Miasta Warszawy.

3. Polskie Koleje Państwowe S.A. przygotowały już procedury wyłaniania zewnętrznych inwestorów na terenach należących do spółki, ale nie prowadzi według tych procedur jeszcze rokowań z jakimkolwiek inwestorem.

Pliki do pobrania:

ZałącznikRozmiar
Plik do pobraniaJarosław Adwent .doc108.5 KB